SICPA Holding SA, z siedzibą w Lozannie Szwajcaria, ogłosiła intencję przekazania Dywizji Farb Opakowaniowych Grupie Siegwerk

Dywizja Farb Opakowaniowych SICPA jest znana z technologicznego zaawansowania, globalnej obecności oraz jakości serwisu. Połączenie dwóch renomowanych dostawców farb do druku opakowań stworzy mocną platformę dla wzrostu oraz stałego rozwoju wysokiej jakości produktów i serwisu świadczonego klientom.

Poprzez tą strategiczną decyzję, SICPA, obecnie globalny lider w segmencie farb do druku banknotów i papierów wartościowych, skoncentruje się na misji stania się przodującym dostawcą farb oraz systemów zabezpieczających dla rządów oraz przemysłu.

Przez ponad 70 lat SICPA była dostawcą farb do druku większości światowych banknotów. Bazując na swej reputacji zaufanego doradcy i partnera banków centralnych oraz rządów, SICPA posiada szybko rosnący segment Produkt Security zdobywający silną pozycję w dziedzinie zabezpieczenia produktów, zarówno dla rządów jak i przemysłu, przed ryzykiem fałszerstw i oszustw.

Codziennie miliony ludzi ufa, że SICPA zabezpieczy wartość ich pieniędzy, tożsamość oraz produkty. Misją SICPA jest „stworzyć klimat zaufania w świecie niepewności” na trzy sposoby: poprzez zabezpieczenie banknotów oraz papierów wartościowych specjalnymi farbami, zapewnienie autentyczności produktów od medykamentów, wody, żywności po części samochodowe i dobra luksusowe oraz zagwarantowanie utrzymania wpływów podatkowych Państwa używając systemów SICPATRACE® Track and Trace.


O SICPA: SICPA Holding SA jest prywatną firmą będącą własnością rodziny Amon. Jest globalnym liderem w produkcji farb do zabezpieczenia banknotów i papierów wartościowych oraz posiada silną pozycję dostawcy systemów zabezpieczenia autentyczności produktów. Przez ostatnie 78 lat SICPA rozwinęła światową sieć i obecnie jej produkty są używane w ponad 200 krajach. Od zarania swojego istnienia firma poświęciła się pomocy rządom, bankom centralnym oraz właścicielom marek jako dostawca kompletnych rozwiązań zabezpieczeń.